Ogólnopolskie targii pracy dla doktorantów „Work & Science Forum”

Szanowne Doktorantki i Szanowni Doktoranci!

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem Work & Science Forum”organizowanym przez Krajową Reprezentację Doktorantów.

Więcej informacji od organizatora znajdziecie poniżej:

Krajowa Reprezentacja Doktorantów przeprowadziła w ostatnich latach liczne konsultacje wśród młodych naukowców, ich wyniki pokazały, że jednym z istotnych problemów wśród doktorantów jest niska świadomość na temat potencjalnych możliwości rozwoju ich kariery poza uczelnią lub we współpracy z przemysłem i prywatnymi firmami. Uważamy, że wprowadzona niedawno reforma szkolnictwa wyższego oraz powstanie szkół doktorskich to bardzo dobra okazja, aby pochylić się nad zagadnieniem świadomego podejmowania decyzji dotyczących wyboru ścieżki kariery naukowej przez młodych naukowców, dlatego też podjęliśmy się zadania organizacji ogólnopolskich targów pracy dla doktorantów „Work & Science Forum” skupiających się w szczególności na sektorze R&D.

W trakcie wydarzenia odbywać się będą wystąpienia znanych naukowców oraz panele eksperckie, w ramach których będziemy gościć przedstawicieli ministerstwa czołowych polskich inwestorów i naukowców zajmujących się innowacyjną gospodarką.

Na uczestników wydarzenia będą czekać również szkolenia z kompetencji miękkich, a także część targowa, w ramach której zamierzamy umożliwić młodym polskim naukowcom bezpośredni kontakt z naszymi wystawcami oraz zapoznanie się z możliwymi ścieżkami kariery dostępnymi w ich przedsiębiorstwach dla absolwentów studiów doktoranckich i szkół doktorskich. Spotkania odbywać się będą poprzez wirtualne stanowiska w ramach profesjonalnej platformy targowej. Umożliwi to zarówno prezentację informacji i materiałów reklamowych firmy czy ofert pracy jak również bezpośrednią rozmowę uczestników targów z przedstawicielami Wystawcy.

Wydarzenie organizowane z poparciem między innymi Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii, Prezydium PAN, Wydawnictwa PWN, a także Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Zapisy dla uczestników Work&Science Forum!

FORMULARZ

[https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc0jD48-kBs-VwoAfNlwa9k5roRFlCHrKWwnTCZoF97jpp2yw/viewform]

#WSFORUM #WorkAndScience #PracaDlaDoktoranta.